От отличник във финансовата сфера, България вече е с реална наказателна процедура, коментира лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пред журналисти в Кюстендил, предават от БТА. Той е в града заради Националната академия „Нови умове“ сред младежи, която ГЕРБ организира днес в Кюстендил с цел да открие лидери, готови да движат България напред.
Ние не се оправдавахме с никого, а правехме това, което трябва. Неслучайно цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България, каза Борисов за времето, в което ГЕРБ беше в управлението на страната. „Над 60 млрд. са разплатени и България е отличникът на Европа с над 99,8% усвоени еврофондове, а сега, за съжаление, още първия месец влязохме в наказателна процедура“, коментира Борисов.
Той каза, че когато ГЕРБ е била в същата ситуация, в която е „Прогресивна България“ в момента, от партията са направили така, че в първата година да се затегнат коланите, да се изчистят дефицитите и страната да излезе на излишък. Борисов напомни, че това е направено в най-тежката финансова и икономическа криза в света. „Когато фалираха държави, аз не дадох в България да мръдне нищо, а през еврофондовете успявах да компенсирам и държавата да върви нагоре“, коментира Бойко Борисов и допълни, че след това са последвали мигрантската и ковид кризите.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Последния Софиянец
Коментиран от #72
15:12 28.06.2026
2 123
15:12 28.06.2026
3 На ТОЛУПА
Коментиран от #8, #16
15:12 28.06.2026
4 Барабойчето
15:12 28.06.2026
5 Делю Хайдутин
15:13 28.06.2026
6 Очевадно
15:13 28.06.2026
7 Рецепция на х-л. Хаяши🥸🤓
15:14 28.06.2026
8 Със сигурност
До коментар #3 от "На ТОЛУПА":
този сладур ще бъде отличник в затвора.15:14 28.06.2026
9 ужас
Коментиран от #28, #63
15:14 28.06.2026
10 За отличник
15:16 28.06.2026
11 3680-РР
15:16 28.06.2026
12 Лост
15:17 28.06.2026
13 историк
15:17 28.06.2026
14 Сатана Z
15:18 28.06.2026
15 бесило
15:18 28.06.2026
16 Със сигурност
До коментар #3 от "На ТОЛУПА":
джипове БИБИТКОВ ще е отличник в затвора.15:19 28.06.2026
17 Честито
Коментиран от #31
15:20 28.06.2026
18 Лост
15:20 28.06.2026
19 Баба Гошка
15:21 28.06.2026
20 Емигрант
35 години заблуден Ганьо Лапнишарански гласува за мафиоти и после се чуди що е на тоя хал. 3 милиона интелигентни хора се изнесоха поради тази причина в чужбина, а после силно се надявайте някой да се завърне и да ви поднесе благоденствие на таблет, за7ради сините ви очи.
15:21 28.06.2026
21 Бай Дън
15:21 28.06.2026
22 тикван чекмеджаров
сега ще плаща масрафа завещан от нас
15:21 28.06.2026
23 3680-РР
- Нито съм за, нито съм против. Аз съм вместо.
15:21 28.06.2026
24 456
15:21 28.06.2026
25 уг ул иг
15:24 28.06.2026
26 3680-РР
Тя го погледнала и казала:
- Пусни ме... Ти си имаш всичко...
15:24 28.06.2026
27 Ту ту
15:24 28.06.2026
28 Мунчо
До коментар #9 от "ужас":
Който иска да плюе нека го прави, но фактите са такива каквито са, а именно : по времето на ГЕРБ икономика, доходи и благосъстоянието на хората се повиши значително! Хората заживяваха по-добре, спокойни за утрешния ден, защото имаше предвидимост! Покупателната способност говори това - покупка на имоти(втори, трети) дори и извън пределите на България, нови автомобили, заведения, ресторанти, супермаркети, театри, киносалони.....всичко беше фул....пътища пълни с хора отиващи на почивка и развлечения.....и още много може да се напише, ама на такива като списващите тук, които не са "доволни" от собствения си живот (със сигурност защото са некадърни или мързеливи) каквото и да им се "казва" те едно си знаят.....така, че чакайте сега на "новия спасител" да ви издигне до невиждани висоти... 🙏🤣🤣🤣15:25 28.06.2026
29 Беше три мандата премиер ?!
Бяхме, защото имаше ВАЛУТЕН БОРД! Неговият създател не беше пожарникар и ни посъветва да не излизаме от борда !
Ама това умното, заедно със счетоводителката на Пашата фалшифицираха данните, за да влезем зорлем в ЕС! Гаранцията, която крепеше борда се пазеше в Лондон и утече безвъзвратно далеч от нас - загубихме я !
15:26 28.06.2026
30 Нормално
15:26 28.06.2026
31 бандит методиев борисов-яшаров
До коментар #17 от "Честито":
аз съм турско-германски(еврейски) проект15:28 28.06.2026
32 Бизнесмен
Коментиран от #70
15:30 28.06.2026
33 Яяяв
15:30 28.06.2026
34 Хмм
15:31 28.06.2026
35 Няма как
15:32 28.06.2026
36 Амиии
15:32 28.06.2026
37 Цвете
15:32 28.06.2026
38 Резачка
15:33 28.06.2026
39 Няма проблем
Коментиран от #56
15:34 28.06.2026
40 Опа
15:36 28.06.2026
41 сънсей
15:39 28.06.2026
42 Критикар
15:41 28.06.2026
43 Цвете
15:42 28.06.2026
44 Цвете
15:44 28.06.2026
45 Академик
Глупак.....!
15:47 28.06.2026
46 На снимката...!
15:47 28.06.2026
47 Ванчо
15:49 28.06.2026
48 Някой
15:49 28.06.2026
49 Оффф
Боко истината познавате ли го? От четири думи изрича пет лъжи. При последната им сглобка обвиняваше Асанката за гоооооляма дупка та да откраднат няколко милиарда.
15:51 28.06.2026
50 Банкяското комунистче
15:52 28.06.2026
51 Тинтириминтири
15:57 28.06.2026
52 Бай Желю шумкаря
15:58 28.06.2026
53 С Натъкмистика !
Да Не Погледнеш !
Погазването На Закона !
15:59 28.06.2026
54 Тома
16:00 28.06.2026
55 Радев
16:01 28.06.2026
56 Колко Пера ?
До коментар #39 от "Няма проблем":
Има Един Гълъб ?16:02 28.06.2026
57 Тиквуниии
16:03 28.06.2026
58 Двойкарят от Банкя
Абе, тутурут, от къде го вадиш това самочувствие?
Ти ли бе, долнпробен престъпна мутро, ти ли ще говориш за отличници и наказателни процедури!
Днес ми идваш вповече!
16:04 28.06.2026
59 Нерито
по много, евтино и без чакане!
Защо днес в България е така не знаем , питайте бай Ставри,
от ЦСЗ, там има много свободни килии!
16:05 28.06.2026
60 1111
ЗА КАКВО ИЗХАРЧИХТЕ ПАРИТЕ?
16:05 28.06.2026
61 За съжаление е прав
Коментиран от #64, #73
16:05 28.06.2026
62 Бойко от Банкя
около 9–10 млрд. лв.
13.7%
2021 г. (след края на третото правителство)
около 33.3 млрд. лв.
23.9% Е кой трупа борчове?
16:08 28.06.2026
63 Може !
До коментар #9 от "ужас":
Само Дет Не знае !От Къде Да почне !
Което е Негов Минус !
Демек !
Може и да И%ска !
Ноп Не Може !
Пък Може и да Не Иска !
И За това НИЩО НЕ ПРАВИ !
16:08 28.06.2026
64 Точен сте
До коментар #61 от "За съжаление е прав":
Хиляди снощи обградихме министерски съвет и заповядваме арест на мунчо и съдебна отговорност за опоскването на държавата. .това е само предупредителен протест от хиляди а няма да чакаме дълго ,следващия ще е радикален16:11 28.06.2026
65 Бойко от Банкя
16:11 28.06.2026
66 Румен Р .
16:14 28.06.2026
67 Дани
16:14 28.06.2026
68 Иван 1
Коментиран от #79
16:17 28.06.2026
69 Лилия Матеева
16:18 28.06.2026
70 Прав сте
До коментар #32 от "Бизнесмен":
Само от комисионната за договора "Боташ" кауна мунчо и кликата му получиха 10%,тоест 640 млн.лв. Това го знаят всички Български изселници в Турция и е ясно на всички. Отделно договори при служебните му правителства в транспорта и обществените поръчки16:18 28.06.2026
71 ТИР
16:20 28.06.2026
72 ББ - царя на краткото слово
До коментар #1 от "Последния Софиянец":
По наше време слънцето грееше по-малко, защото бяхме овладели парниковия ефект.16:20 28.06.2026
73 Абсолютно сте прав в цифрите мунчо фалит
До коментар #61 от "За съжаление е прав":
Дългът на Република България през юни 2026 г. е в размер на 34.635 млрд. евро, или 29.9% от БВП. Държавният дълг на страната също се повишава в последните месеци , като е 19.355 млрд.22.06.2026 г.16:21 28.06.2026
74 ГЕРБ
16:24 28.06.2026
75 Никой
16:28 28.06.2026
76 Каменов
16:29 28.06.2026
77 Само да добавя
16:31 28.06.2026
78 Кочо
глъм като нас!
Израснал с пръсето
ял филия с мас!
Венету чел е
аз пък Текумзе,
тоз юнак желая
пак да ме пасе!
Какво му не харесвате?!
Толкова е дал
опраска вси месирки,
нищо не е крал!
Пътища, зали, всичко построи
на онез бунаци в Брюксел
с 200 го заби!
16:31 28.06.2026
79 Този коментар е премахнат от модератор.
80 Хаха
16:36 28.06.2026
81 Няма
16:37 28.06.2026
82 Бойко
16:38 28.06.2026
83 Ммммм
16:38 28.06.2026
84 0407
16:38 28.06.2026
85 Алекс
16:38 28.06.2026